fbpx

Dlaczego wybór fotografa ślubnego jest tak bardzo ważny?

  • Lip 1, 2020

Branża ślubna to emocje, temperamenty, twórczości i inspiracje. Wszystko, co związane ze ślubami – to ludzie. Przede wszystkim ludzie. Dlatego absolutną podstawą jest rozmowa, szczerość i chemia. Tak, tak. Dokładnie. Taka sama, o jakiej mówimy chociażby przy zakochiwaniu się.
Ustalmy sobie teraz jedno: ślubu i wesela nie powtórzymy. To jest powód, dla którego powinniście przyłożyć dużą wagę do wyboru fotografa ślubnego. Rozumiemy, że każdy się musi nauczyć, nabrać wprawy i doświadczenia – ale czy jesteście pewni, że ma to robić akurat na Waszej uroczystości?
Gdy przychodzi moment wyboru fotografa, możecie poczuć się przytłoczeni i zagubieni ogromem możliwości. Przede wszystkim zwróćcie uwagę na styl i portfolio, wszak każdy z nas opowiada historię inaczej. Czy to już na pierwszy rzut oka Wam odpowiada? Jeśli tak, przejdźcie do rozmowy. Wtedy będziecie już wiedzieć, czy złapaliście kontakt.

 

karolina-anjo-slub-w-krakowie-fotograf-slubny-krakow-en-studio

daria-sebastian-dolina-cedronu-fotografia-slubna-krakow-en-studio

 

Fotograf powinien pozostawać niezauważony.
Obecny w każdym, najkrótszym nawet momencie dnia – jednak niezmiennie w cieniu, nie narzucający się ze swoją obecnością. Para Młoda musi w stu procentach jemu ufać, powierzając efekt ślubnego reportażu właśnie tej osobie. Nie powinniście czuć skrępowania, obecność fotografa nie powinna godzić w Wasz komfort. Ma budzić same pozytywne emocje. Chemia, kochani! Musicie się zwyczajnie polubić, żeby współpraca przebiegała bezproblemowo.
Nie zapominajcie również o swoich upodobaniach. Gdy uwielbiacie oglądać naturalne i totalnie niepozowane zdjęcia, z minimalnym retuszem – wybierzcie specjalistę od takich kadrów. Jeśli postawicie na kogoś, kto tworzy coś zupełnie innego, czeka Was zawód. Dlatego zdecydowanie prościej jest takich sytuacji unikać. Już na etapie decyzji. Bardzo dokładnie prześledźcie portfolio i zadajcie sobie banalnie proste pytanie: czy takich zdjęć chcę?

Pierwsza decyzja: styl twórczości, który nam się podoba.
Druga decyzja: widełki cenowe, które są w granicach naszych możliwości.
Trzecia decyzja: czy między Wami a fotografem pozytywnie iskrzy?
Czwarta decyzja: podpisanie umowy.

Tyle w absolutnym skrócie. Przypominamy raz jeszcze: ślubu i wesela nie da się powtórzyć, wrzucić pauzy ani cofnąć. Wybierzcie więc rozsądnie – i w zgodzie ze sobą – fotografa ślubnego, który sprosta Waszym wymaganiom i stworzy reportaż ślubny na miarę Waszych małych wielkich marzeń.

Powodzenia!

 

karolina-anjo-slub-w-krakowie-fotogarf-slubny-krakow-en-studio

YOU MIGHT ALSO LIKE

LEAVE A COMMENT

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!